Jdi na obsah Jdi na menu
 


Murphyho psí zákony

8. 3. 2012

   

 winkZákon zrady: Bude-li váš pes doma a navštíví vás zloději, přátelsky jim olízne tvář a provede je po těch místech, kde máte uschovány cennosti.
winkRiflerovo doplnění zákona zrady: Skutečně hlídat bude pouze lednici a spíž.
winkLairův pelíškový zákon: Pokud investujete nemalé peníze na zakoupení krásného psího pelíšku, štěně v něm nikdy nezamhouří oko. Čím dražší, tím odpornější a špinavější hadr si štěně vybere za podušku. 

winkZákon míčových her: Štěně miluje hru s míčkem. První míček, který štěněti hodíte, rozbije okno nebo křišťálový lustr. 

winkHloupý pes opakuje stále ty samé naschvály, chytrý pes si vymýšlí neustále nové. 

winkPes, kterému odepnete vodítko, okamžitě ohluchne. Tato hluchota se týká pouze vlnové frekvence vašeho hlasu. Jako protiváha se všechny ostatní zvuky slyšené psem zesílí. Zejména štěkot jiného psa, vzdáleného i kilometr a více, slyší pes velice zřetelně. 

 winkHowlův zákon přímé úměry: Pes ponechaný o samotě v uzavřené místnosti vyje tím hlasitěji, čím více sousedů je v dané chvíli na doslech. 

winkDeafův zákon poměru sil: Intenzita vytí psa ponechaného o samotě v uzavřené místnosti je tím větší, čím je větší vzrůst a muskulatura vašeho souseda, pracujícího na směny. 

 winkZákon stupňování agresivity: Pes ruší ze spánku pouze ty sousedy, kteří jsou schopni a ochotni pustit se s vámi do fyzické potyčky. 

winkFrištenského zákon: Je-li váš soused mistrem republiky v řeckořímském zápase, vyje pes až do naprostého ochraptění.  

 winkZákon o střetu zájmů: Váš a psův názor na to, co je jeho majetkem, se diametrálně liší. 

 winkTellerův zákon nerovnoprávnosti: To, že s vámi pes nechce jíst u stolu, znamená, že toho nejste hodni. 

 winkZákon hloubkové kontroly: Pes, který s vámi chce jíst u stolu, pouze kontroluje, zda nejíte něco lepšího, než předkládáte jemu. 

 winkWalkerův nátlakový zákon: Pes chce chodit na procházku zásadně tehdy, kdy se to naprosto nehodí vám. 

 winkZákon změny denního režimu: Nejvhodnější dobou pro venčení psa je pro něj druhá až pátá hodina ranní, pokud v tu dobu spíte. 

 winkZákon rozměrnosti: Čím většího psa máte, tím menší místo na spaní pro vás zůstane v ložnici. 

 winkZákon vytěsnění: I malý pes dokáže ve vaší posteli zaujmout takovou polohu, aby pro vás nezbylo prakticky žádné místo. 

 winkMediální zákon: V obývacím pokoji pes obsadí jediné křeslo, z něhož je dobře vidět na televizi. 

 winkZákon o působení přírodních sil: Máte-li kdekoliv v bytě patogenní zóny, které na vás negativně působí, uzpůsobí pes zařízení domácnosti tak, abyste nemohli sedět nebo ležet nikde jinde než právě na nich. 

 winkDiktátorský zákon: Pes není členem vaší rodiny. Pes je jejím neomezeným vládcem. 

 winkZákon nadřazenosti ras: Na všechny ostatní členy rodiny pohlíží pes jako na pouhé řadové členy smečky sloužící k tomu, aby psovi zabezpečovali pohodlný a bezstarostný život. 

 winkZákon duality: Najdete-li psa v boudě, znamená to, že zároveň se psem je v boudě i předmět, který má pro vás velkou důležitost a k němuž má pes přísně zapovězený přístup. 

 winkZákon objemový: Nemůžete-li ve své domácnosti najít cokoli, co se vejde do psí boudy, najdete to ve psí boudě. 

 winkDeformační zákon: Věci, které pes odvleče do boudy, změní tvar takřka okamžitě poté, co se v boudě ocitnou. 

 winkSpoilovo rozšíření deformačního zákona: Zpětně už to nefunguje. 

 winkZákon o přetvářce: Doporučí-li vám chovatel štěně s tím, že je to takový hodný ňouma, který by mouše neublížil, můžete vzít jed na to, že budete do konce psího života platit sousedům zakousnuté slepice. 

 winkZákon přirozeného výběru: Pokud zbývá k odběru jediné štěně, věděli předchozí zájemci dobře, proč si právě tohle štěně nevybrali. 

 winkZákon fyziologické změny: V případě nutnosti se dokáže objem psího krku a hlavy zmenšit až na polovinu. 

 winkKonzumační zákon: Narazí-li váš pes na jakoukoliv pohozenou poživatinu, okamžitě ji konzumuje. 

 winkZákon konzumační absurdity: To, co může být pro vašeho psa poživatinou, by mnohdy nejedli ani vězni v Gulagu. 

 winkKonzumační zákon schválnosti: Pes, jemuž se udělalo nevolno po konzumaci pohozené poživatiny, zvrací vždy až po vstupu do bytu. 

 winkCrookův bezpečnostní zákon: Navštíví-li vás zloději, nebude váš pes doma. 

 winkBurglarův dodatek k Crookovu zákonu: Bude-li váš pes doma a navštíví vás ozbrojení zloději, bude se tvářit, že není doma. 

Zdroj: www.e-citaty.wz.cz